koncert skupiny Listověj

Listovej Pojďte s náma poslouchat, podívat, povídat a pomáhat. Zveme vás na benefiční koncert hudební skupiny Listověj s promítáním fotografií Toulky (nejen)Vysočinou Jany Molnárové ve prospěch pomáhání přírodě a památkám. Večer pro Zelené srdce se uskuteční v meděli 11. listopadu od 18,00 hodin v sále Muezea dr. A. Hrdličky na Dolním náměstí v Humpolci.

Vstupné dobrovolné, abychom mohli dál pomáhat.

Krásná muzika, krásné fotky, pár lidí.

Aby poutník neměl hlad

Sazeni

Sazeni1

Také si myslíte, že ovocné stromy patří do krajiny. Občanské sdružení Zelené srdce ve spolupráci se spolkem Čtveráci vás zvou na sázení Aleje republiky, aneb aby poutník neměl hlad. Budeme sázet 15 kusů ovocných stromků podél polní cesty z Mladých Bříšť ve směru na Kletečnou (zelená tur. znáčka) v sobotu 3. listopadu od 9,00 hodin. Výsadby stromů podporuje v rámci programu "ThinkGreen Service" společnost General Logistics Systems Czech Republic, s.r.o.ve spolupráci se Sdružením Krajina.

Zprávou této akce je, že se podařilo vysadit novou alej. Děkujeme za podporu a pomocníkům za pomoc.

výstava Ještě jsem to nevzdal

Moje jméno je Pavel Koubek jsem. Kdo vlastně? Možná bych mohl říct, že jsem rozumný a moudrý tak, jak sebe my lidé označujeme. Možná bych mohl říct, že jsem normální. No, ale proč mi potom někteří lidé říkají: „Ty nejsi normální!“ Možná bych mohl říct, že jsem chlap. Ale kdo je to dnes chlap? Už vím! Jsem člověk. Jsem člověk, který se mnoho let věnuje ochraně přírody a památek nejen v okolí Humpolce a ještě to nevzdal. Z mnoha hodin v přírodě, z mnoha setkání s jejími obyvateli, vzniklo mnoho fotografií, ze kterých jsem několik vybral a chtěl bych vás pozvat na výstavu, která dokumentuje záchranu sov, žab, labutí a dalších živých tvorů, ale také zapomenutých studánek, křížů a kapliček. Dozvíte se třeba jaký je manželský život puštíků, nebo co se stane, když si labuť splete rušnou ulici s řekou a jak je těžké opravovat kapličku v Pekle. Výstava se uskuteční v Muzeu Antonína Sovy v Pacově od 16. května 2018.

výstava Probuzení kaple sv. Anny

Až do konce prázdnin si můžete v Tolerančním kostelíku v Humpolci prohlédnout výstavu Probuzení kaple sv. Anny o zrození, zapomenutí a opětovném probouzení jedné kaple nedaleko Pelhřimova. Výstava je přístupná v rámci prohlídky skanzenu Zichpil každý den mimo pondělka od 10 do 17 hodin.

Výstavu navštívilo několik desítek lidí.

Budkování

Budkovani4 Na sobotu 1. září připravujeme na hradě Orlíku nad Humpolcem akci nazvanou Budkování. O co půjde? Z připravených dílů, které pro nás připravuje chráněná dílna FOKUS Vysočina v Pelhřimově, si budete moct od 10,00 do 16,00 hodin udělat budku pro sýkorky. Díky podpoře, kterou se nám podařilo na tuto akci získat, si budete moct jednu budku odnést zdarma za podmínky stlučení jedné další budky, kterou použijeme na podporu pěvců v okolních lesích.Pořádáme ve spolupráci se společností Castrum o.p.s. za podpory Města Humpolec a Kraje Vysočina prostřednictvím KOUS Vysočina.

Budku si přišlo udělat cca 25 zájemců

Den pro kapli sv. Anny

"Na malém vršíčku kostelík stojí, obklopen lesy a lány polí. Z vršíčku tam výhled byl ke královskému městu, dnes těžko nacházíš k němu cestu. Dávno již dozněl hlas jeho zvonu, vzpomínky zanechal při všem tom shonu. Kdysi pouť památná k Anně tu byla, léta zapomnění dávno vše skryla. Poutníci z okolí znali sem cestu, na duši bohatší vraceli se k městu. Zákony přírody vítězství zde slaví, jen hrstka nadšenců v cestu se jim staví. Na místo střechy jen stín stromů ho kryje, čeká tak pokorně na příznivější chvíle.“ Básničkou od pana Josefa Bartošky bych vás chtěl pozvat na další Den pro kapli sv. Anny u Pelhřimova, kterým chceme připomenout, že zde kaple stále ještě stojí, upozornit na její stav a poprosit o podporu její záchrany. Letos se uskuteční v neděli 29. července od 14,00 hodin a našim hudebním hostem bude pěvecký sbor Tucet.

Ke kapli dorazilo cca 40 poutníků a všem děkujeme za podporu záchrany tohoto krásného místa. Děkujeme i pěveckému sboru Tucet za benefiční vystoupení.

Ptačí ukolébavky

Zpěvní ptáci v tomto období koncertují od východu do západu slunce. Proč vlastně zpívají, se můžete dozvědět na podvečerní procházce na Křemešníku u Pelhřimova na akci Občanského sdružení Zelené srdce nazvané Ptačí ukolébavky. „Budeme si povídat o tom, proč ptáci zpívají, jak se dá jejich hlasům rozumět a samozřejmě také které druhy jsou slyšet na Křemešníku,“ vysvětluje Pavel Koubek. Procházka začíná v sobotu 12. května od 19,30 hodin u hotelu na Křemešníku a trvat bude, než dozní poslední ptačí ukolébavka.

Den Země na hradě Orliku

Denzeme Příjďte s náma oslavit Den Země na hrad Orlík nad Humpolcem. V sobotu 21. dubna 2018 se můžete těšit od 14,00 do 16,00 na:

 • Výstava „Pomáháme přírodě. Kde? No přece doma.“ -ta bude na orlíku celý víkend

 • Tipy na ochranu životního prostředí

• Workshop „Stavba hmyzího hotelu“

• Ukázky ptačích budek

• Tvorba plakátu „Přání pro planetu“

• Drobné občerstvení

Soví noc na Křemešníku

Sovy patří stále mezi tajemné obyvatele naší přírody. Díky jejich skrytému nočnímu životu se s nimi ve volné přírodě setkáváme spíše náhodně. Jelikož už tak často nechodíme noční tmou, uniká nám i jejich houkání. Pro všechny zájemce, kteří by se chtěli o těchto královnách noci něco dozvědět a nebo jen zažít něco netradičního, připravilo sdružení Zelené srdce ojedinělou akci nazvanou Soví noc, která se uskuteční v sobotu 3. března 2018. V 18,30 hodinse vydáme od hotelu na Křemešníku na výpravu do lesa a budeme naslouchat sovímu houkání. Vzhledem k tomu, že se jedná o výpravu za volně žijícími sovami, tak samozřejmě není vyloučeno, že houkat nebudou. Není dopředu dané, jaká setkání účastníky čekají a právě i v tom je kouzlo noční výpravy. Sebou potřebujete baterku, teplé oblečení a zimní obuv. Za větrného počasí sovy nehoukají a akce se konat nebude.

Příjemná procházka pro cca 25 lidí, ale houkající sova žádná. 

výstava Ještě jsem to nevzdal

Moje jméno je Pavel Koubek a jsem. Kdo vlastně? Možná bych mohl říct, že jsem rozumný a moudrý tak, jak sebe my lidé označujeme. Možná bych mohl říct, že jsem normální. No, ale proč mi potom někteří lidé říkají: „Ty nejsi normální!“ Možná bych mohl říct, že jsem chlap. Ale kdo je to dnes chlap? Už vím! Jsem člověk. Jsem člověk, který se mnoho let věnuje ochraně přírody a památek nejen v okolí Humpolce a ještě to nevzdal. Z mnoha hodin v přírodě, z mnoha setkání s jejími obyvateli, vzniklo mnoho fotografií, ze kterých jsem několik vybral a chtěl bych vás pozvat na výstavu, která dokumentuje záchranu sov, žab, labutí a dalších živých tvorů, ale také zapomenutých studánek, křížů a kapliček. Dozvíte se třeba jaký je manželský život puštíků, nebo co se stane, když si labuť splete rušnou ulici s řekou a jak je těžké opravovat kapličku v Pekle. Výstava se uskuteční v Muzeu dr.A.Hrdličky na Horním náměstí v Humpolci od 4. do 28. února 2018.  Budu rád, když se přijdete podívat.

Výstavu navčtívilo cca 150 lidí a to je na Humpolec dobré.

výstava Pomáháme přírodě

Jak na to, chceme-li jednoduše chránit přírodu kolem nás, napoví nová výstava z dílny Občanského sdružení Zelené srdce: „Pomáháme přírodě. Kde? No, přece doma!“ Šest panelů s atraktivními fotografiemi a doprovodnými kresbami Antonína Urbánka přináší přehlednou formou ztvárněné rady a návody, jak může každý z nás pomáhat přírodě přímo u sebe doma či na zahradě. „Na třech panelech věnovaných tematicky jednotlivým místnostem (kuchyni, koupelně a dětskému pokoji) naleznou návštěvníci například tipy, jak šetřit vodou, kterak omezit a také správně třídit odpady, které hračky jsou nejen šetrné k přírodě, ale i ke zdraví dětí. Dozví se také, co je to vermikompostér, jak poznat vajíčka od „spokojených slepic“ a mnoho dalšího. Čtvrtý panel pak přináší základní informace o tom, co si představit pod pojmem přírodní zahrada, jak ubytovat užitečné pomocníky ze zvířecí říše, nebo s čím nám mohou pomoci kachny indičtí běžci,“ přibližuje nejnovější počin sdružení jedna z autorek, Petra Mottlová. „Naším cílem bylo ukázat jednoduchou a širokému spektru návštěvníků srozumitelnou formou alespoň něco z toho, co lze relativně jednoduše ovlivnit přímo u sebe doma. Celá výstava se tak nese v pozitivním duchu „jak na to“, pouze poslední, ilustrovaný, panel jsme věnovali několika ukázkám zásadních negativních dopadů lidského konání na svět kolem nás..“ doplňuje předseda sdružení Pavel Koubek.

V prosinci 2017 a v lednu 2018 bude výstava k prohlédnutí na Městském úřadě v Havlíčkově Brodě v ulici V Rámech


Menu


int(3)

Krátké zprávy

Černá studánka 13.11.2023

Cerna

Cerna3Právě pracujeme na obnově Černé studánky na Čeřínku. Střechu poničila hniloba a doplníme lavičku a informační sloupek pro poutníky.

Polní studánka 24.9.2023

Polni1_2 Polní studánka má novou střechu.

Obnova studánky U Švejbor. 2.7.2023

Usvejbor

Usvejbor1Pracujeme  na obnově další studánky.

výstava Probuzení kaple sv. Anny 2.7.2023

Probuzeni Naší výstavu Probuzení kaple sv. Anny o záchraně zapomenuté kaple u Pelhřimova si můžete prohlídnout v rámci prohlídky skanzenu Zichpil v Humpolci.

« Novější | Starší »

Toplist